Největší kapr na světě a v ČR

V roce 2018 na maďarském jezeře Euro Aqua padl světový rekord. Holandský rybář tam ulovil největšího kapra světa. V českých vodách drží rekord Stanislav (Stanley) Blažka. Ulovil ve svazových vodách České republiky kapra obecného lysce o hmotnosti 32 kg a délce 110 cm.

Kdo kdy kupoval na Vánoce kapra o hmotnosti 5 kg ví, že se jedná už o pořádný kus a v kádích prodejců patří k těm větším. Dovedete si ho představit desetkrát těžší? Ne? Tak se podívejte na fotografie z facebookového profilu rybáře, který přesně takovou chytil.

Kosa Akos got in touch to tell me about the new world record carp and what a monster it is!"***NEW WORLDRECORD***…

Zveřejnil(a) The Freshwater Informer dne Pátek 23. listopadu 2018

Michael Schoenmaker se stal prvním rybářem na světě, který chytil kapra těžšího jak 50 kg. Jeho úlovek vážil přesně 51,2 kilogramů o překonal tak o 2,2 kg dosavadní světový rekord.

Biggest carp in the world tops 112lb at Euro Aqua

Biggest carp in the world tops 112lb at Euro AquaEuro Aqua has done it again, this time producing the first 50kg carp ever recorded.The monstrous 51.2kg (that’s 112lb 14oz!) mirror fell to Michel Schoenmakers at the Hungarian super venue.The fish was caught today [November 23, 2018] and beats the previous world record of 108lb, which also came from Euro Aqua.

Zveřejnil(a) Angling Direct Hull dne Pátek 23. listopadu 2018

Čech ulovil největšího kapra na světě

V roce 2015 ulovil Maďarsku největšího kapra na světě Tomáš Krist. Na délku měřil 125 cm a vážil bez pár deka čtyřicet osm kilogramů. Na video z tohoto kapitálního úlovku se můžete podívat níže.

6 největších kaprů – video

Na videu můžete vidět šest největších kaprů co kdy byli chyceni, včetně těch výše uvedených.

Nejtěžší kapr ulovený ve svazových vodách ČR

Stanislav (Stanley) Blažka ulovil ve svazových vodách České republiky kapra obecného lysce o hmotnosti 32 kg a délce 110 cm.

Nejtěžší kapr ulovený ve svazových vodách ČR. Zdroj: www.dobryden.cz

Kapr (následně pojmenovaný Fantastic) byl uloven na udici s nástrahou Boilies 2 × 24 mm King Size Krill Activ 10. K úlovku došlo v ranních hodinách dne 13. července 2018, po změření a zvážení byl kapr vypuštěn zpět do vody. Tento počin byl 10. července 2019 zaevidován do České knihy rekordů a při té příležitosti byla do expozice pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit umístěna jeho fotografie. Zdroj: www.dobryden.cz

Další nej… kapra obecného

Kapr je první domestikovanou rybou v historii a patří mezi naše nejvýznamnější využívané druhy (podle statistik MZe ČR bylo v ČR roku 2002 vyloveno na udici 4015 tun kaprů z celkového množství 20 950 tun). Je největší českou kaprovitou rybou. Délka kapra může dosáhnout až 130 cm a dožít se může i více jak 30 let (nejstarší zaznamenaný jedinec měl 38 let).

Mohlo by vás zajímat: